Üniversite programlarımız

ingilterede üniversite

Üniversite sınavı dilediğiniz gibi geçmedi mi ? Ya da daha iyi bir eğitim mi almak istiyorsunuz ? Bu iki sorunun herhangi birine "evet" dediyseniz, size harika bir haberimiz var. İngiltere'de sizler için çok uygun ve kaliteli üniversite geçiş programlarımız bulunuyor.

LSI Dil okulunda yeterli derecede İngilizce eğitimi aldıktan sonra birçok üniversiteye LSI akademik danışmanlarınızın yardımıyla kayıt yaptırabilirsiniz. Eğitiminiz süresince üniversitelere düzenlenecek geziler ve tanıtımlar ile eğitim almak istediğiniz üniversiteye orada iken görüp karar verebileceksiniz.

Program sonunda;

 • İngilizce gramer ve konuşma bilginizi geliştirmiş
 • Akademik boyutta İngilizce öğrenmiş
 • IELTS ve TOEFL sınavlarına kaliteli hocalar kontrolünde hazırlanmış
 • Üniversiteler hakkında araştırma yaparak istediğiniz üniversiteye karar vermiş VE
 • Üniversite kayıt işlemleriniz LSI Dil okulunun profesyonel hocaları danışmanlığında yapmış olacaksınız.

Üniversite geçişi öncesi dil eğitimi ve TOEFL-IELTS sınavlarını 3 değişik yoldan alabilirsiniz.

1- Üniversiteye İngilizce ve Mesleki Hazırlık Programı: Bu programda Yoğun İngilizce Eğitimi + TOEFL ve IELTS Eğitimi + Üniversite de eğitim alacağınız alanınıza yönelik birebir mesleki İngilizce dersleri bir arada verilmektedir. Örneğin eğer üniversitede mühendislik okumak istiyorsanız bu programda haftada 2 saat alacağınız birebir özel derslerde İngilizce mühendislik temel dersleri üzerine eğitim alacaksınız. Buda size üniversitedeki ilk yılınızda büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu program için önceden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

2- Üniversiteye Hazırlık Dil Eğitimi: Bu programda Yoğun veya Genel İngilizce Eğitimi + TOEFL ve IELTS Eğitimi ni bir arada alarak dilediğiniz üniversiteye geçisiniz yapılacaktır.. Ancak bu programda yukarıdaki seçenekte bulunan birebir mesleki İngilizce eğitimi yoktur.

3- TOEFL / IELTS/ TOEIC HAZIRLIK KURSLARI: Genel İngilizce düzeyi çok iyi olan, Türkiye de üst düzeyde İngilizce eğitimi almış öğrenciler için direk olarak sadece sınav hazırlığı yapan bir kurstur. Bu eğitim sonunda TOEFL yada IELTS den yeterli puanı aldığınızda direk olarak üniversiteye geçiş yapabilirsiniz.

UNIVERSITY OF MANCHESTER www.manchester.ac.uk

Manchester' da bulunan bu üniversite dünyanın 180 ülkesinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır ve neredeyse her alanda eğitim vermektedir.

Lisans Programları

 • Muhasebe ve Finans, Uzay Mühendisliği, Mimarlık, Sanat Tarihi, İşletme, Kimya Mühendisliği ve Analitik Bilimler, Kimya, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Suç Bilimleri, Diş Hekimliği, Drama, Ekonomi, Eğitim Bilimleri, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İngiliz ve Amerikan Bilimi, Genetik, Siyasal, Politika ve Uluslar Arası İlişkiler, Tarih, Hukuk, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Matematik, Makine Mühendisliği, Tıbbi Biyokimya, Tıp, Mikrobiyoloji, Moleküler Biyoloji, Müzik, Eczacılık, Psikoloji, Fizyoloji, Sosyal Gönüllülük, sosyoloji.
 • Üniversite aynı zamanda bu alanlarda yüksek lisans eğitimi de vermektedir.  

UNIVERSITY OF NOTTINGHAM www.notthingam.ac.uk

Jubilee, University Park ve Sutton Bonington adı altında toplam 3 kampusü bulunan okul "Nottinghill" filmiyle de ün kazanan Nottingham şehrindedir. 1 yıllık bölüme

UNIVERSITY OF BATH www.bath.ac.uk

Okul tarihi UNESCO binasının karşısında geniş yeşil alanlarda kurulmuştur ve bütün restoran ve alışveriş merkezlerine yakın bir mesafede bulunmaktadır.

UNIVERSİTY OF WALES www.bangor.ac.uk

Lisans Bölümleri

Tarım, İşletme, Finans, satış ve Pazarlama, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, okul öncesi Eğitim, Elektronik, Turizm, Tarih ve Arkeoloji, Hukuk, Dil Bilimi, Medya ve Film, Modern Diller, Müzik, Psikoloji, Sosyal Bilimler, Spor Bilimleri.

Yüksek Lisans Bölümleri

Bangor İşletme Okulu, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Elektronik Mühendisliği, Coğrafya ve Yer Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Hukuk, İngiliz Dil Bilimi, Modern Diller, Müzik, Psikoloji, Sosyal Bilimler.

LONDON SCHOOL OF ECONOMICS (and politics) www.lse.ac.uk

 • Londra'da bulunan bu Üniversitede ekonomi ve politika alanlarında eğitim verilmektedir ve alanında İngiltere'nin en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Lisans Bölümleri
Muhasebe ve Finans, Antropoloji, Business Mathematics and Statistics, Ekonomi Tarihi, Ekonomi, Employment Relations, Çevre, Coğrafya, Siyaset Bilimi, Uluslar arası Tarih, uluslar arası İlişkiler, Dil Bilimleri, Hukuk, İşletme, Matematik ve Ekonomi, sosyal Politika, sosyal Psikoloji, sosyoloji

Master / Yüksek Lisans
Master of Science (MSc), Master of Arts (MA), Master of Laws (LLM), Master of Public Administration (MPA), Master of Business Administration (MBA)
Master of Philosophy (MPhil) or Doctor of Philosophy (PhD).

IMPERIAL COLLEGE LONDON www.imperial.ac.uk

Londra'da bulunan bu universitenin toplam 10 adet kampusü bulunmaktadır aynı zamanda tıp öğrencilerinin uygulama yapabileceği bir hastaneye de sahiptir.

Üniversite aynı zamanda birçok alanda yüksek lisans eğitimine olanak sağlamaktadır ve ücretleri £3,500 - £22,00 arasında değişmektedir.

ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY www.anglia.ac.uk

Anglia Ruskin Üniversitesi Chelmsford ve Cambridge' de bulunan 2 ana kampusünde toplam 28000 öğrenciye eğitim vermektedir. Her türlü alanda lisans ve yüksek lisans eğitim olanağı sunan bu okulda neredeyse aradığınız bütün bölümleri bulmanız mümkün.

- Programlar hakkında bilgi veya destek için tıklayın ve bize ulaşın -

 • ingiltereye.com
 • Yurtdışı Eğitim Danışmanlık
 • LiveZilla Live Help

Ücretsiz

Sağ. Sigortası

Uygun

Ödeme planları